
Restauratie Cosmas en Damianuskerk Groesbeek bijna afgerond
AlgemeenGROESBEEK – De grote restauratie van de Cosmas en Damianuskerk aan de Pannenstraat in Groesbeek wordt op zondag 22 oktober officieel afgerond. De komende dagen zullen de steigers worden verwijderd.
Op zondag 22 oktober in de heilige mis van 10.00 uur zal vicaris-generaal Theo Lamers van het Bisdom zal de hoofdcelebrant zijn. Hij zal aan het eind van de heilige mis de opgeknapte en prachtig geschilderde kerkdeuren zegenen met wijwater.
Met deze zegening wordt gebeden voor de bescherming van de kerk en het welzijn van de katholieke gelovigen in Groesbeek. Dat de gelovigen steun en troost mogen ervaren, mede door het bijwonen van vieringen in deze mooie kerk.
Werkzaamheden die tijdens de restauratie onder de kap zijn verricht zijn het vervangen van ingerotte balken en het aanleggen van veilige loopbruggen. Aan de buitenkant van de kerk zijn de hemelwater afvoeren en de leien van dakkapellen vervangen en is de vieringtoren hersteld. Verder is het buitenschilderwerk uitgevoerd, zijn glas en loodramen hersteld en is er stucwerk gedaan. Tijdens de werkzaamheden is er door een ecoloog voortdurend controle geweest op vleermuizen ( die voor een jaar vertraging hebben gezorgd) die niet meer in de kerk zijn aangetroffen.
Na de vertraging (vleermuizen) is de restauratie op 14 april 2023 gestart door Commissaris van de Koning John Berends.
Met de afronding kan de Cosmas en Damianuskerk nu weer tientallen jaren vooruit. Na afloop van de H.Mis en zegening is er voor de aanwezigen koffie/thee en worden er dia vertoond van de werkzaamheden.









