
Openschurendag terug van weggeweest
AlgemeenGROESBEEK – De Openschurendag of te wel de open nissenhuttendag is weer terug van weggeweest. Iedereen kon met eigen ogen zien op welke wijze de carnavalswagens worden gemaakt door de bouwers. Al zijn de carnavalswagens nog lang niet klaar voordat ze de in de grote optocht van zondag 15 februari door de straten van Groesbeek gaan rijden.
Maar de belangstellenden konden de creativiteit, de techniek en niet te vergeten de slimme handigheidjes waarmee de carnavalsbouwers hun praalwagens in elkaar smeden. Bovenal is het onder elkaar bar gezellig om er samen iets moois van te maken.
De bezoekers konden de carnavalbouwers vragen stellen en zelf ervaren hoe gezellig het onder elkaar is bij de Nissenhutten. Dat is pas echte carnavalvoorpret voor jong en oud. Na de rondleiding kreeg men een broodje braadworst aangeboden door Kernachtig Groesbeek. Omroep Berg en Dal heeft van de Openschurendag opnames gemaakt vanuit hun tweede studio bij CV Da Spiet Me in de nissenhut gemaakt.