Goed Gek werd 2e met Ien-Sekte ien het bos. (foto: Peter Hendriks)
Goed Gek werd 2e met Ien-Sekte ien het bos. (foto: Peter Hendriks) Peter Hendriks

Groesbeek steelt de show met carnavalsoptocht

Algemeen

GROESBEEK – Vele duizenden mensen hebben zondagmiddag de kou getrotseerd om naar Groesbeek te gaan voor de grote optocht in Het Keulen Van Gelderland. Liefst 114 creaties van praalwagens, groepen, trio’s, duo’s en enkelingen trokken aan het publiek voorbij, en ondanks de kou kregen zij de handen op elkaar. 

Burgemeester Slinkman stond op de praalwagen van de Prinsensenaat naar het publiek te zwaaien, maar daardoor miste hij wel de helft van de optocht, voordat hij weer terug bij het gemeentehuis was. Aan de orde kwamen onder andere in de optocht het vuurwerkverbod; de Goeroe in het bos bij Cantecleer die van de rechter daar mag blijven; klokkenluiders gezocht voor de voormalige kerk van de Breedeweg kerk, waar pastoor Aloys van Velthoven persoonlijk op de kansel stond; wej zitten dag en nacht op de telefoon; zoek de 11 verschillen en de come back van Frans Derks in café De Comm en de carnavalsschuur. 

De optocht die twee uur geduurd heeft zorgde ervoor dat het publiek daarna naar huis ging of naar de Sok Tent en de carnavalsschuur, die binnen de kortste tijd vol zaten.