Gitaren te kust en te keur tijdens Gitaarbeurs in De Mallemolen. (foto: Peter Hendriks)
Gitaren te kust en te keur tijdens Gitaarbeurs in De Mallemolen. (foto: Peter Hendriks) Peter Hendriks

Mallemolen Groesbeek vol met gitaren...

GROESBEEK – Dorpshuis De Mallemolen aan de Kloosterstraat in Groesbeek was afgelopen zondag 22 februari een Walhalla van gitaren en alles wat er met dit instrument te maken had. Ook tijdens deze editie van de Gitaarbeurs in Groesbeek waren er optredens, workshops en demonstraties. 

Daarnaast waren er gitaarbouwers die over belangstelling niet te klagen hadden, diverse stands waar gitaren te koop waren en importeurs van gitaren. Daarnaast werden gebruikte, nieuwe elektrische en akoestische gitaren en bassen te koop aangeboden evenals versterkers, accessoires, effectpanelen et cetera. 

Ook de oudere gitaren ontbraken niet op de beurs in Groesbeek. De gitaarliefhebbers die afkomstig waren uit het hele land en zelfs uit België en Duitsland naar Groesbeek gekomen, ze hebben met volle teugen genoten waarna ze naar het Guitar Café gingen om te luisteren en wat bij te komen waarna ze naar de Try-out rooms gingen luisteren. 

De bekende regionale gitarist Jan Janssen gaf in de kelder van De Mallemolen een korte training akkoorden-opbouw. Op het einde van de Gitaarmiddag kreeg Jan Janssen van de Vrienden van de Gitaar het Zilveren Plectrum 2026 uitgereikt voor zijn verdiensten voor d gitaarwereld. Of het niet allemaal genoeg was, werd er onder andere ook nog een akoestische gitaar onder de aanwezigen verloot.