Dodenherdenking in Groesbeek vanwege dreiging slecht weer verplaatst naar Cosmas en Damianuskerk.
Dodenherdenking in Groesbeek vanwege dreiging slecht weer verplaatst naar Cosmas en Damianuskerk. Foto: Peter Hendriks

Herdenking Groesbeek

Algemeen

GROESBEEK – Traditiegetrouw vindt de Dodenherdenking al vele jaren plaats op de Canadese Erebegraafplaats aan de Zevenheuvelenweg in Groesbeek. Maar vanwege de weersvoorspelling is de dodenherdenking verplaatst naar de Cosmas en Damianuskerk aan de Pannenstraat.

Om 19.15 uur vertrok de stille tocht vanaf het gemeentehuis naar de kerk waar de herdenkingsplechtigheid om 19.30 uur begon. Pastoor Aloys van Velthoven ontving de pelgrims en liet weten dat zij blij mogen zijn dat Groesbeek nog een kerk heeft, aldus Aloys met een lachend gezicht.
Op diverse plaatsen in het centrum van Groesbeek stonden verkeersregelaars die de mensen erop attendeerden dat de herdenking niet op de Canadese Erebegraafplaats, maar in de kerk plaats vond. De kerk zat vol met mensen die anders op de Canadese Erebegraafplaats hadden gestaan.

Naast burgemeester Slinkman was ook de Canadese ambassadeur van Nederland Hugh Adsett aanwezig alsmede de attaché van Oekraïne. Ook burgemeester Slinkman liet weten dat een herdenking als deze van groot belang zijn vooral door de huidig spanningen in de wereld, aldus Slinkman.

Na de Last post werden 2 minuten stilte in acht genomen waarna de kranslegging plaatsvond. De kransen zullen naar de Canadese Erebegraafplaats worden gebracht.

Uitgelicht

Digitale krant