
Expositie in het kerkje van Persingen
AlgemeenPERSINGEN - Van Vucht maakt de laatste jaren bronzen sculpturen, die bijna abstract zijn, heel schetsmatig maar toch dierfiguren blijken te zijn. Vogels, insecten, vaak in snelle beweging.
Er is meestal wel een idee waarmee het begint, vanuit de fascinatie voor vogels en insecten, maar wat het wordt is onvoorspelbaar. "Het handwerk, het kneden en snijden van de was is lekker en ik ga door tot ik door heb wat het beeld me vertelt" . Dan volgt het bronswerk. Rein houdt van het ambacht, het ‘aankanalen’, de mal maken, het gieten van het brons, het ontmantelen , afwerken en patineren, "Het proces van het maken dat is het mooiste van mijn werk”
Koenen schildert haar hele kunstenaarsleven al mensen in hun blootje, heel gewone, herkenbare mensen, niets verhullend, eerlijk. In deze expositie blijft ze haar onderwerp trouw maar onderzoekt het op een nieuwe manier: Confrontatie. De mensen van Koenen hebben het niet zomaar makkelijk samen. Ze blijven onverdroten op zoek naar een verstandhouding, maar dat lukt vaak niet. De spanningen in de wereld zitten hen in de weg.









