Onmundig lachen in volle Sleutel Groesbeek, op het podium Dick Kouwenberg.
Onmundig lachen in volle Sleutel Groesbeek, op het podium Dick Kouwenberg. Foto: Rob van Elst

Onmundig lachen in De Sleutel

Algemeen

BREEDEWEG – Afgelopen zaterdag 17 oktober barstte Buurthuis De Sleutel in Breedeweg uit zijn voegen èn van ’t lachen. Vijf tonpraters lieten daar zien waarom dit genre comedy zo populair is.

Tonpraten of buutrednen kent zijn oorsprong in de carnavalsperiode. Deze zo genoemde kletsavonden waar alleen tonpraters optreden, trekken volle zalen. De traditie ‘Onmundig lachen’ -ooit door voormalige dansschoolhouder Hans Verhoeven- opgezet kende een restart na enkele jaren afwezigheid.

Rob van Elst (zelf ook tonprater )organiseerde ook deze editie weer, ditmaal samen met vrijwilligers van de Sleutel-Breedeweg en verenigingen die daar hun thuishonk hebben. Dat bleek een gouden greep.

De zaal was ver van tevoren uitverkocht. De vele vrijwilligers zorgden ervoor dat niemand het aan een natje of droogje ontbrak en dat het spel op het podium daar niet door werd gehinderd. Dit tot tevredenheid van de tonpraters.

Nederlands kampioen Joep de Wildt, die laat op de avond afsloot, complimenteerde het publiek met de aandacht en de volle lach die hij nog kreeg op dat tijdstip. ‘Dat maak je niet altijd mee. Heerlijk.’ Ook de andere kletsers, Daniel Schmitz, Hand Keeris, Dick Kouwenberg en Iveke van Gerven dompelden zich onder in het warme humoristische bad dat De Sleutel inmiddels geworden was.

Het is ook geen verrassing dat in 2027 er weer een ‘Onmundig lachen in Groesbeek’ wordt gehouden. ‘Ik ben al bezig met het boeken van een aantal kletsers voor 2027’, liet organisator en presentator Rob van Elst weten. Alles was in De Sleutel tot in de puntjes georganiseerd. Ook het publiek ging naar huis met kaakkrampen van het lachen en gaf aan niet te kunnen wachten tot 2027.

Uitgelicht

Digitale krant